Telefonia internetowa

Internet odgrywa coraz większą rolę w naszym życiu. Jeszcze kilka lat temu nie wyobrażaliśmy sobie, że pojawią się takie urządzenia jak smartfony i będziemy z nich korzystać nie tylko w celu dzwonienia i smsowania. Dziś dzięki możliwościom internetu istnieje coś takiego jak telefonia internetowa. Na czym polega? Telefonia internetowa polega na przekształcaniu dźwięku i przesyłaniu go przy pomocy sieci komputerowych.

Z tego wynika, że głos transmitowany jest nie poprzez łącza telekomunikacyjne, a przez łącza internetowe. Warto także wiedzieć, że aktywne połączenie telefoniczne, nie blokuje korzystania z komputera i sieci internetowej. Wystarczy posiadać publiczny numer telefoniczny u któregoś z operatorów telefonii internetowej oraz dostęp do internetu. W ten sposób łącząc się z internetem można bezpłatnie prowadzić rozmowy z inmymi użytkownikami telefonii internetowej.

Można także kontaktować się z osobami, które posiadają numer stacjonarny lub komórkowy, a koszt połączeń jest czasem nawet niższy niż u normalnych operatorów. Telefonia internetowa to rozwiązanie innowacyjne, które stanowi konkurencję dla usług telefonii stacjonarnej i komórkowej. Coraz więcej osób sięga po tę technologię ze względu na ceny, które są niższe od oferowanych przez operatorów telefonii tradycyjnej. Przy bardzo niskich kosztach można korzystać z usług telekomunikacyjnych na najwyższym poziomie zarówno w kraju, jak i za granicą.

Szczególnie poleca się to rozwiązanie firmom i instytucjom, ponieważ pozwala znacznie obniżyć koszty.

http://decyzje-it.pl/centrum-wiedzy/klasa/erp www.zabicbobra.pl

Podziel się na: