Internet mobilny – co trzeba wiedzieć?

www.bwa.kalisz.pl

Z reklamą internetu mobilnego można się spotkać niemal u wszystkich operatorów komórkowych, którzy toczą walkę na coraz lepsze oferty. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, wato wiedzieć czym tak naprawdę jest ta usługa i na co trzeba uważać przy zawieraniu umów.Mobilny dostęp do internetu możliwy jest dzięki urządzeniom mobilnym – smartfonom i tabletom lub przy pomocy specjalnego modemu, który można podłączyć poprzez złącze USB do laptopa.

Jeśli z internetu chcemy korzystać tylko i wyłącznie na smartfonie w celu sprawdzenia poczty elektronicznej, zrobienia przelewu czy przeglądania Facebooka w drodze do pracy, a w domu mamy internet stacjonarny, wtedy warto zdecydować się wyłącznie na pakiet danych, bez zakupu odpowiedniego modemu. Operatorzy komórkowi oferują różne technologie przesyłu danych: 3G, CDMA, HSPA, 4G oraz LTE. Ostatnio coraz bardziej popularną i najczęściej wybieraną przez klientów jest technologia LTE.

Pozwala na osiągnięcie prędkości od 70 Mb/s do nawet 150 Mb/s, w zależności od ofert operatorów. Warto wiedzieć, że tak szybka transmisja danych pozwala na płynne oglądanie filmów wideo czy grę w gry sieciowe bez zawieszania. Warto także wiedzieć, czym jest pakiet danych.

Decydując się na którąś z ofert otrzymujemy miesięczny pakiet danych do wykorzystania. Może to być kilka lub nawet kilkanaście gigabajtów do wykorzystania. Co to oznacza? Po wyczerpaniu pakietu danych, który gwarantuje nam abonament, prędkość przesyłania danych drastycznie spadnie.

Zatem trzeba zwrócić uwagę nie tylko na cenę internetu mobilnego, ale także na wielkość oferowanego pakietu danych. W przeciwnym razie możemy mieć problem, gdy w połowie miesiąca nie będziemy mogli odebrać maila w drodze do pracy.

maciaszczyk.pl/oferta/filmy-reklamowe www.toastygruzinskie.pl

Podziel się na: