Darmowy internet – czy istnieje?

Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez internetu. Serfujemy w sieci, jadąc tramwajem, czekając w kolejce do lekarza czy leżąc w łóżku. Przeglądamy profile na portalach społecznościowych, wysyłamy maile czy przeglądamy newsy na ulubionych portalach WWW. A czy istnieje coś takiego jak darmowy internet? Oczywiście w kawiarniach, restauracjach, centrach handlowych oraz innych miejscach publicznych można połączyć się z internetem przy pomocy wifi.

Jest jednak jeszcze inny sposób. Dużą popularnością w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy cieszy się usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu, która świadczy spółka Aero2. Wprowadzenie usługi na teren Polski jest wynikiem ustaleń firmy i Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Usługa, w skrócie nazywana BDI, ma charakter internetu socjalnego i świadczona jest w technologii HSPA lub LTE.

Szybkość transmisji danych jest ograniczona do 512 kb/s. Po 60 minutach korzystania z internetu usługa jest przerywana i trzeba ponownie wprowadzić kod. Taka szybkość transmisji danych pozwala na dostęp do poczty e-mail oraz stron internetowych z miejsc, które leżą w zasięgu sieci Aero2. Oczywiście ładowanie stron czasem wymaga cierpliwości, jednak jest to usługa, która nie konkuruje z ofertami komercyjnymi.

Spółka Aero2 zobowiązała się do dostarczania bezpłatnego internetu w paśmie 900 Mhz do 21 grudnia 2016. Jednakże należy zwrócić uwagę, że usługa nie do końca jest darmowa, ponieważ należy zakupić kartę SIM. Od ręki dostępna jest tylko w kilku punktach w kraju. Jeśli nie mamy go w pobliżu, należy zamówić kartę pocztą.

pomarancza.pl/oferta/btl-pos

Podziel się na: